Vitamín B12 1000 mcg, 39 dávek

Kód: 216
499 Kč
Skladem

Vitamín B12 ve spreji je nejvýkonnějším denním stimulantem energie od objevení kávy. Výrobní technologie používá patentovaný systém NanoMist® pro lepší vstřebatelnost a dostupnost pro organismus

Detailní informace

Akční nabídka
Akční nabídka
Při nákupu nad 2250,- nebo při platbě předem poštovné zdarma.
Blesková doprava
Blesková doprava
Objednané zboží se k vám snažíme dostat tou nejrychlejší cestou.
Rovnováha těla
Rovnováha těla
Pohoda, vyrovnanost a prvotřídní péče o tělo po celý den.
Redukce váhy
Redukce váhy
Patentované složení dopřeje tělu dostatek energie na celý den.

Detailní popis produktu

Proč potřebuje vaše tělo vitamín B12?

Vitamín B12 je esenciální živinou, která hraje klíčovou roli při udržování zdravého a energického těla. Jeho hlavní funkce zahrnují:

 1. Udržování normální hladiny energie: Vitamín B12 pomáhá přeměňovat sacharidy na glukózu, která slouží jako zdroj energie pro tělo.

 2. Podpora zdravé nervové činnosti: Vitamín B12 je důležitý pro správnou funkci nervového systému, včetně podpory duševní bdělosti, lepší paměti, duševní jasnosti a soustředění.

 3. Normální hladina homocysteinu pro zdravé srdeční funkce: Vitamín B12 hraje důležitou roli při udržování normální hladiny homocysteinu, což je důležité pro zdraví srdečního systému.

 4. Pomoc při příležitostném stresu a nespavosti: Vitamín B12 má také úlohu při produkci melatoninu, hormonu spánku, a může tak pomoci při příležitostném stresu a nespavosti.

 5. Podpora zdravého růstu buněk: Vitamín B12 podporuje zdravý růst buněk a jejich ochranu, což napomáhá buněčné dlouhověkosti.

 6. Normální funkce imunitního systému: Vitamín B12 je důležitý pro správnou funkci imunitního systému.

 7. Normální metabolismus sacharidů a tuků: Vitamín B12 je důležitý pro normální metabolismus sacharidů a tuků.

Nedostatek vitamínu B12 může vést k příznakům, jako je nízká energie, duševní únava, změny nálady a problémy se spánkem.

Vitamín B12 ve spreji je nejvýkonnějším denním stimulantem energie

Jaká je správná forma vitamínu B12?

3 typy kobalaminů používaných v doplňcích B12

 • Hydroxycobalamin
 • Kyanocobalamin
 • Methylcobalamin

I když kyanokobalamin B12 je pravděpodobně nejvíce populární forma B12 v doplňcích, Dr. Mercola nevěří, že je jedna z nejúčinnějších. Proto B12 obsahuje methylcobalamin (methyl B12).

Proč methyl B12?

 • Studie naznačují, že methyl B12 je lépe využit a zachován v těle
 • Methyl B12 je bioaktivní forma vitamínu B12
 • Methyl B12 je už aktivní formou coenzymu – přirozenou formou pro vaše tělo

Kyanokobalamin (kyanidová molekula připojená ke kobalaminu) je nejčastěji se nacházející forma v potravinových doplňcích a fortifikovaných potravinách. Kyanid je obsažen ve velmi malých dávkách, ale může vadit právě u lidí s defektem kyanidového metabolismu.

Vitamín B12 se také vyznačuje vysokou účinností a dostupností pro organismus. Díky technologii výroby, která využívá patentovaný systém NanoMist® je vitamín B12 lépe vstřebatelný a dosahuje vyššího účinku.

Vitamín B12 má také široké spektrum účinků na zdraví a wellness. Podporuje zdravou nervovou činnost, včetně duševní bdělosti a lepší paměti, duševní jasnosti a soustředění. Vitamín B12 také pomáhá udržovat normální hladinu homocysteinu, což má pozitivní vliv na zdravé funkce srdce.

V případě příležitostného stresu a nespavosti, může vitamín B12 poskytnout podporu díky své roli v produkci melatoninu. Vitamín B12 také podporuje zdravý růst buněk a jejich ochranu, což napomáhá buněčné dlouhověkosti.

Nedostatek vitamínu B12 může vést k příznakům souvisejícím s nízkou energií, duševní únavou, změnami nálady a problémy se spánkem. Proto je důležité zajistit dostatečný příjem tohoto vitamínu pro udržení zdraví a dobrého stavu organismu.

Vitamín B12 ve spreji je skvělým způsobem, jak zajistit dostatečný příjem tohoto důležitého vitamínu, a to bez nutnosti užívat pilulky. Je to největší každodenní stimulátor energie od dob objevení kávy, tak neváhejte a zvažte zahrnutí do svého životního stylu.

Technologie výroby využívá patentovaný systém NanoMist®. Jedná se o velmi dobře vstřebatelnou sublingualní formu vitamínu B12.

Nanotechnologie zaručuje časově kontrolované uvolňování vitamínu B12 pro váš delší užitek a zvýšený účinek z každé jednotlivé dávky. Vitamín B12 ve spreji skvěle chutná a velmi rychle se vstřebává.

Při procesu tvorby červených krvinek v krvetvorné tkáni kostní dřeně, je potřeba dostatečná zásoba, mj. těchto hlavních živin: kyseliny listové, Vitamínu B12 a železa.

Vegetariáni, kteří opomíjejí doplňovat vitamín B12 (nejlépe ve formě Methylkobalaminu), mají sklon ke zvýšené hladině homocysteinu.

Vegetariáni, kteří jedí potraviny nebo doplňky obohacené vitamínem B12 v množství od 3 do 100 mcg denně, minimalizují problémy způsobované zvýšeným homocysteinem.

Kdo potřebuje vitamín B12?

 • Vegani – Vitamín B12 se nevyskytuje v potravinách rostlinného původu, nejsou-li fermentovány. Vitamín B12 se tedy nachází téměř výhradně v živočišných tkáních. Pozor na zdroje vitamínu B12 v rostlinné potravě, říká se jim B12 analogy – forma, která neposkytuje všechny benefity skutečného živočišného zdroje B12.

Analog B12 je látka, která blokuje vychytávání pravých molekul B12. Výsledkem je, že se u vašeho těla potřeba živiny B12 zvyšuje.

 • Starší – ztrácí se schopnost absorpce (většina lidí ve věku nad 50 let má omezenou schopnost absorbovat B12).
 • Dospělí – v případě infekce Helicobactor pylori a snížené schopnosti produkovat kyselinu chlorovodíkovou v žaludku, která uvolňuje vitamín B12 v potravě; a lidé s poruchou vstřebávání kobalaminu.

Kromě toho se může potřeba této živiny i zvýšit, pokud užíváte Metformin (léčba cukrovky). Metformin může interferovat s metabolismem vápníku. A toto rušení může snižovat absorpci vitamínu B12, protože tato absorpce vyžaduje vápník.

Studie naznačují, že 10% až 30% pacientů užívajících metformin vykazují známky snížené absorpce vitaminu B12. To je důvod, proč je důležité mluvit se svým lékařem.

Některá zjištění z rostlinné říše

Jak je to s obsahem vitamínu B12 v přírodních zdrojích:

- Shiitake cca 5,61 nano gramů vitamínu B12 na 100g sušiny, i když přítomnost neaktivního korinoidu vitaminu B 12 (c lakton) nebyla vyloučena, taktéž u zlaté lišky
- Porphyra (řasa nori) - (cca 32,3 mcg B12 / 100 g sušiny)
- Enteromorpha (řasa) cca 63,6 mcg B12 / 100 g sušiny - převážně obsahují koenzymy formy (5'-deoxyadenosylcoblamin a methylcobalamin vitaminu B12 nebo hydroxokobalaminum (nebo obojí).

Navíc bylo zjištěno, že při pH 2,0 došlo pouze k 50% štěpení B12. Studie uvádí, že kromě těchto 2 rodů jiné jedlé řasy obsahují buď žádné nebo stopové množství vitamínu B 12.

Chlorella obsahuje taktéž stopy aktivního vitamínu B 12, i když dle zjištění se množství velmi liší a podstatné množství vitamínu B 12 v komerčně dostupných doplňcích obsahuje velké množství pseudovitaminu B12, který je neaktivní u lidí (mikrobiologická testovací metoda, u hub čištění korinoidů s využitím kapalinové chromatografie/hmotnostní spektrometrie).

Taktéž bylo zjištěno, že fermentovaná zelenina za použití probiotických kultur neobsahuje závratné množství vitamínu B12. Některá zelenina (brokolice, chřest) pouze slabě detekované množství, dále Kimuchi/Kimchi (<0.1 mcg/100 g) vitamínu B12.

zdroje:
Kittaka-Katsura H., Fujita T., Watanabe F., Nakano Y. Čištění a charakterizace corrinoid-sloučeniny z Chlorella tablety jako řasy zdravé výživy. J. Agric. Food Chem.
F., Schwarz J., Takenaka S., Miyamoto E., Ohishi N., Nell E., Hochstrasser R., Yabuta Y. Charakteristika vitamínu B12 v pokých jedlých houbách)

B12 obsahuje přírodní ingredience

Neobsahuje:

 • Cukr
 • Droždí
 • Škrob
 • Pšenici
 • Sóju
 • Lepek
 • Vejce
 • Sůl
 • laktózu

Produkt je bez umělých příchutí, barev, pojiv, plnidel, vosků, šelaku, mastku a zvířecí želatiny.