Co jíst před a po tréninku: nejlepší potraviny pro regeneraci svalů

Trénink je důležitou součástí životního stylu a většina lidí si uvědomuje, že potřebují správnou výživu k dosažení svých cílů. Co jíst před a po tréninku může hrát klíčovou roli v regeneraci svalů a obnově energie. V tomto článku se podíváme na nejlepší potraviny pro regeneraci svalů a rychlé obnovení energie po tréninku.

Před tréninkem byste měli jíst potraviny, které vám dodají energii, ale nebudou vám zatěžovat žaludek. Ideální jsou potraviny s nízkým glykemickým indexem, jako jsou celozrnné pečivo, ovesné vločky, banány a ovoce. Můžete také zvážit doplnění sacharidů z energetických gelů a nápojů.

Po tréninku jsou důležité potraviny, které podporují regeneraci svalů a obnovu energie. Nejlepší jsou potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou kuřecí prsa, krůtí maso, losos, tuňák, vejce, fazole a hrášek. Také byste měli jíst potraviny s vysokým obsahem sacharidů, jako jsou brambory, rýže, těstoviny, banány a ovoce.

Doporučuje se jíst potraviny s vysokým obsahem bílkovin a sacharidů do 30 minut po tréninku, aby se svaly mohly co nejdříve začít regenerovat a obnovovat. Pokud nemáte čas na přípravu jídla, můžete zvážit konzumaci proteinových nápojů a snacků s vysokým obsahem bílkovin.

Je také důležité mít na paměti, že každý jedinec je jiný a potřebuje jinou výživu v závislosti na svých cílech, věku, váze a fyzické aktivitě. Proto je vždy nejlepší konzultovat svou výživu s odborníkem.

Kromě správné výživy byste měli také dbát na dostatečný příjem vody, aby se zabránilo dehydrataci. Doporučuje se pít nejméně 2 litry vody denně, a během tréninku byste měli pít vodu každých 15-20 minut.

Po tréninku by měl být hlavním cílem obnovit svaly a doplnit ztracenou energii. Toho lze dosáhnout konzumací správných potravin. Níže najdete seznam nejlepších potravin pro regeneraci svalů po tréninku.

  1. Bílkoviny - Bílkoviny jsou důležité pro růst a opravu svalů. Konzumujte potraviny s vysokým obsahem bílkovin jako jsou kuřecí prsa, losos, sýry, jogurty, vejce, čočka a fazole.

  2. Ovoce a zelenina - Ovoce a zelenina jsou zdrojem vitamínů a minerálů, které pomáhají obnovovat svaly a snižovat záněty. Vyzkoušejte banány, borůvky, brokolici, špenát a mrkev.

  3. Hnědá rýže - Hnědá rýže je zdravá alternativa k bílé rýži. Obsahuje víc vlákniny a pomalu uvolňuje energii do vašeho těla.

  4. Ořechy a semena - Ořechy a semena jsou bohaté na bílkoviny, zdravé tuky a minerály. Vyzkoušejte mandle, ořechy pekanové, lněné semínko a dýňová semínka.

  5. Voda - Po tréninku je důležité dodržovat hydrataci. Vypijte dostatek vody, aby se vaše tělo mohlo zotavit a regenerovat.

Nezapomeňte, že ideální jídlo po tréninku by mělo být snadno stravitelné, s vysokým obsahem bílkovin a nízkým obsahem tuku. Vyhněte se potravinám s vysokým obsahem cukru a nezdravých tuků, protože to může zpomalit regeneraci svalů. Sledování správného jídelníčku po tréninku může pomoci zlepšit vaše výsledky a rychleji dosáhnout vašich fitness cílů.

V naší nabídce najdete různé druhy doplňků stravy  a další produkty pro snížení hmotnosti podporu zdraví, lepší spánek a i lepší pleť.

Zkuste je a uvidíte, jak vám pomohou dosáhnout vašich cílů. Vše naleznete zdena  www.fitmiracles.cz a vyberte si ten nejvhodnější produkt pro vás. 

Pre slovenských zákazníkov prevádzkujeme web www.napojena-chudnutie.eu 

Dále pro vás provozujeme: 

nebo se přidejte do naší skupiny na Facebooku kde naleznete i reálné příběhy našich zákazníků a hlavně jejich výsledky zde 

Pokud se rozhodnete produkty jen vyzkoušet nebojte se použít slevový kod na dopravu DFREE  nebo i 10% slevu zde je kod 90403996

Seznam, Google  Joy May Czech