16 zdravotních výhod detoxu

Dělat detox je jako stisknout resetovací tlačítko pro vaše tělo a naše produkty jako Tropical Blast a Prevail V-Tox Detox Tea od firmy Valentus . Pomůže vám zvýšit hladinu energie, vyrovnat vaše hormony, zlepšit trávení, poskytnout vašim nadledvinám tolik potřebnou přestávku, pomůže vám rozbít chutě na jídlo a budete se po celém těle cítit radostně, nemluvě o krásné zářící pleti. Čtěte dále a dozvíte se další zdravotní přínosy detoxikace vašeho těla.

Nejvýraznější zdravotní přínosy detoxu jsou ty fyzické. Vzhledem k tomu, že se toxiny ukládají v hlavních orgánech, detoxikace těmto oblastem pomůže nejvíce. Orgány, které jsou postiženy, jako jsou játra a žaludek, začnou pracovat efektivněji.

1. Zbavuje tělo jakéhokoli přebytečného odpadu

Největší věc, se kterou detoxikace pomáhá, je umožnit tělu zbavit se přebytečného odpadu, který si ukládalo. Většina detoxikačních programů je navržena tak, aby stimulovala tělo, aby se samo pročišťovalo, což pomáhá játrům dělat svou práci, stejně jako ledvinám a tlustému střevu. Čištění tlustého střeva je důležitou součástí detoxikačního procesu, protože tyto musí z těla odejít a zálohované tlusté střevo může způsobit, že se do těla vrátí, místo aby opouštěly podle plánu. Zůstat u ovoce a zeleniny i po dokončení detoxikačního programu je dobrý způsob, jak udržet věci v pohybu.

2. Výhody hubnutí

Je snadné vidět, jak by vám detoxikační dieta způsobila krátkodobé hubnutí, ale zdravější způsob, jak se na to dívat, by bylo vytvořit si dlouhodobé stravovací návyky a zbavit se nezdravých návyků. Mnohokrát je to drastické snížení kalorií a rychlé hubnutí, na které se zaměřuje zejména média. Tyto krátkodobé výsledky však nevydrží, pokud si nedáte záležet na nahrazení špatných potravin dobrými a nevyužijete nově nabytou energii k většímu cvičení a celkově aktivnější.

3. Zvyšuje vaši energii

Mnoho stoupenců detoxikačního programu uvádí, že se cítí energičtěji. Dávalo by to smysl, protože při detoxikaci zastavujete příliv věcí, které způsobily, že potřebujete detox. Vynecháním cukru, kofeinu, trans-tuků, nasycených tuků a jejich nahrazením čerstvým ovocem a zeleninou získáte přirozenou energetickou podporu, která přichází bez následných havárií. Je životně důležité zůstat dobře hydratovaný během jakéhokoli detoxikačního programu, a to může být také zdrojem zvýšené energie, pokud obvykle během dne nepřijímáte dostatek vody.

4. Zdravější vlasy

V době, kdy vidíte své vlasy, jsou již považovány za mrtvé, protože veškerý jejich růst probíhá ve vlasovém folikulu. Proto je důležité, aby vaše tělo fungovalo na plný potenciál prostřednictvím pravidelné detoxikační strategie. Když jsou vaše vlasy schopny růst bez zábrany vnitřními toxiny, uvidíte a pocítíte rozdíl ve vašich vlasech. V mnoha případech se vlasy stávají lesklejšími a jsou jemnější na dotek. Detoxikace nestačí k zastavení mužské plešatosti, ale mnozí uvádějí, že jim vlasy rostou rychleji, což je známka zdravějších vlasů.

5. Zlepšená pleť

Vaše kůže je váš největší orgán, takže má smysl pouze to, že by vykazovala pozitivní výsledky z detoxikačního programu. Jedním ze způsobů, jak pomoci vašemu detoxikačnímu úsilí, je saunování, které pomůže tělu vypotit další toxiny. Na konci detoxikačního plánu můžete očekávat jasnější a hladší pokožku. Bylo také hlášeno, že detoxikace může pomoci s akné, i když se stav může zhoršit, než se zlepší, protože se uvolní toxiny. Možná zjistíte, že vás pokožka svědí nebo je skvrnitá, než se očistíte, ale to je součástí procesu a je to známka toho, že jste se svým programem na správné cestě.

6. Lepší dech

Dodržujte detoxikační program, který zahrnuje očistu tlustého střeva, protože tyto toxiny je třeba z těla uvolnit. Existuje teorie, že jedním z přispěvatelů k špatnému dechu je zálohované tlusté střevo. Když se vám to podaří vyčistit a váš trávicí systém bude opět fungovat dobře, možná zjistíte, že se váš dech zlepší. Uvědomte si, že váš dech se může během detoxikačního procesu ve skutečnosti zhoršit, ale po jeho skončení to bude lepší. To je přirozené a dochází k tomu, když se z těla uvolňují toxiny.

7. Silnější imunitní systém

Když detoxikujete tělo, uvolníte své orgány, aby fungovaly tak, jak mají. Pomůže to posílit váš imunitní systém, protože budete schopni lépe vstřebávat živiny, včetně vitamínu C. Mnoho bylinek, které užíváte během detoxikace, pomůže lymfatickému systému, který hraje velkou roli v udržení vašeho zdraví. Mnoho detoxikačních programů se také zaměřuje na lehká cvičení, která pomáhají rozproudit lymfu v těle a napomáhají jejímu odvodnění, čímž posílí váš imunitní systém.

8. Výhody detoxikace pro duševní zdraví

Toxiny a volné radikály, které se hromadí v těle, mohou také ovlivnit mozkové funkce. Před detoxem můžete mít problémy se spánkem, chronickou únavu a problémy s koncentrací. Jakmile projdete tímto procesem, mnoho z těchto problémů postupně zmizí. Budete moci lépe spát a soustředit se déle.

9. Schopnost vyrovnat se se stresem

Alkohol, cukr, rafinované potraviny a kofein přispívají k únavě nadledvin. Když tyto stimulanty z naší stravy vyloučíme, nadledvinky dostanou tolik potřebnou přestávku a restartují se. Hojnost živin z čerstvých bio šťáv a zelených smoothies spolu s hlubokým meditativním dýcháním vyživující a léčivý účinek na nadledvinky. Zdravé nadledviny pomáhají tělu a mysli vyrovnat se a vypořádat se s každodenním stresem bez přetížení.

10. Jasnější myšlení

Dobrý detoxikační program bude věnovat určitou pozornost vašemu stavu mysli během očisty. Používání meditace se často doporučuje jako způsob, jak se dostat zpět do kontaktu se svým tělem během této doby čištění a čištění toxinů. Stoupenci detoxu často říkají, že ztrácejí pocit zamlženosti a jsou schopni během detoxu myslet jasněji, než když na něm nejsou. Dává to smysl, protože mnoho potravin naplněných cukrem a tukem, které nás každý den obklopují, způsobí, že se budeme cítit letargicky, a mohou významně ovlivnit kvalitu našeho myšlení.

11. Emocionální uvolnění

Jak vaše tělo uvolňuje toxiny, začíná také uvolňovat vrstvy emocí. Čištění je o tom, jak se dostat k těm hluboce zakořeněným toxinům a vyplavit je z vašeho systému. Některé toxické pocity, jako je úzkost, hněv a strach, mohou vyplout na povrch, což vám dá šanci vypořádat se s hlubokou bolestí. Emoce, které jsou uloženy v těle, se mohou začít projevovat do fyzického těla bolestmi, vytvářejí stagnující játra, deprese a další vážná onemocnění.

12. Hlubší vědomí

Působení očisty a pročištění organismu pomáhá uvolnit stagnaci a vytváří prostor pro oživenou, lehce proudící energii. Po mnoho staletí se mnoho lidí detoxikovalo nebo častěji postilo vodu nebo džusy, aby se cítili živější, bdělejší a vědomější. Cvičení jemné detoxikační jógy, hluboké dýchání, procházky v přírodě a cvičení klidu, to vše přispívá k tomu, že pomáhá tělu uvolnit toxickou energii a vytváří prostor pro spojení se svým vyšším já.

13. Zlepšený pocit pohody

Když detoxikujete, cítíte se dobře, a když se cítíte dobře, dějí se dobré věci. Detoxikace se často používá strategicky k hubnutí nebo k zahájení nového dietního plánu, ale ve skutečnosti neexistuje lepší důvod, než se jen cítit lépe. Když připravíte půdu pro pohodu, zlepšíte všechny oblasti svého života a měli byste vidět lepší vztahy, lepší produktivitu v práci a nově nalezenou nebo obnovenou chuť do života.

14. Výhody proti stárnutí

Neustálý příval toxinů, se kterými se tělo musí vypořádat, je jedním z faktorů přispívajících k procesu stárnutí. Snížením množství poškození způsobeného volnými radikály v těle uvidíte nejen krátkodobé přínosy, ale také dlouhodobé přínosy ve vyšší dlouhověkosti. Když dokončíte svůj detoxikační program, je velmi důležité nevrátit se hned k životnímu stylu, který způsobil toxicitu. Držení vylepšené stravy a každodenní aktivity jsou skvělé způsoby, jak zajistit, abyste se cítili dobře v každém okamžiku svého života.

15. Lehčí pocit

Jednou z uváděných výhod detoxikace je pocit, že jste lehčí. Existuje několik důvodů, proč by tomu tak bylo, zvláště pokud budete jako součást programu provádět očistu tlustého střeva. Když přestanete jíst potraviny, které vás zatěžují, a nahradíte je čerstvým bio ovocem a zeleninou, určitě se dostaví lehčí pocit. Při detoxikaci je také důležité se nepřejídat, což také přinese lehčí pocit a dodá vám energii, kterou jste postrádali.

16. Změny životního stylu

Výhodou, na kterou většina lidí nemyslí, může být změna vašeho životního stylu. Jak budete postupovat detoxikací těla, začnete se cítit lépe fyzicky i psychicky. Tento pocit může být návykový a vést ke změně vašeho životního stylu, abyste odstranili špatné prvky, které vašemu tělu dodávají ty toxiny. Přestat kouřit, lépe jíst a více cvičit jsou akce, které pomáhají chránit tělo. Po detoxu je ideální čas začít s těmito akcemi.

Produkty jako Tropical Blast a Prevail V-Tox Detox Tea od firmy Valentus jsou perfektními produkty pro detox těla a dokážou vám tyto benefity přinést mnohem víc snáz. Pro více detailů o produktech Valentus a jak můžou pomáhat s redukcí hmotnosti, s lepší náladou, energii a spostu dalšího navštivte valentus.com 

V naší nabídce najdete různé druhy doplňků stravy  a další produkty pro snížení hmotnosti podporu zdraví, lepší spánek a i lepší pleť.

Zkuste je a uvidíte, jak vám pomohou dosáhnout vašich cílů. Vše naleznete zdena  www.fitmiracles.cz a vyberte si ten nejvhodnější produkt pro vás. 

Pre slovenských zákazníkov prevádzkujeme web www.napojena-chudnutie.eu 

Dále pro vás provozujeme: 

nebo se přidejte do naší skupiny na Facebooku kde naleznete i reálné příběhy našich zákazníků a hlavně jejich výsledky zde 

Pokud se rozhodnete produkty jen vyzkoušet nebojte se použít slevový kod na dopravu DFREE  nebo i 10% slevu zde je kod 90403996

Seznam, Google  Joy May Czech