Jak pití kávy napomáhá hubnutí?

Káva byla dříve považována  za nepřítele diet. Údajně ze dvou hlavních důvodů. A to odvodňování organismu a zvýšenou hladinou inzulinu, který napomáhá ukládání tuků. Naštěstí tyto mýty byly vyvráceny! Zjistilo se, že kofein oddaluje pocit hladu a bere si energii z uložených tuků. Kofein tedy podporuje spalování tuků a hubnutí. Proto i naše doplňky stravy na podporu hubnutí obsahují kofein.

Jak efektivně zhubnout díky kávě?

Kofein stimuluje nervový systém, který vysílá přímé signály tukovým buňkám, aby odbourávaly tuk. Dělá to tak, že zvyšuje hladinu hormonu adrenalinu v krvi. Epinefrin, známý také jako adrenalin, putuje krví k tukovým tkáním a dává jim signál, aby tuky odbourávaly a uvolňovaly do krve.

Skvělou strategií je užívání doplňku stravy Europa Joy na spalování tuků. Tato káva je úžasný pomocník pro nastartování metabolismu. Může snížit pocity hladu a podpořit spalování tuků, které využije tělo na primární energii. Přírodní složení produktu Europa Joe může také pomoci udržet normální hladinu cukru v krvi.

Kofein může také zrychlit váš metabolismus, jak je popsáno v následující kapitole.

Káva může zvýšit rychlost metabolismu

Rychlost, kterou spalujete kalorie v klidu, se nazývá klidová metabolická rychlost. Čím vyšší je rychlost metabolismu, tím snáze hubnete a tím více můžete sníst, aniž byste přibrali. Studie ukazují, že kofein může zvýšit KMR o 3 -11 %, přičemž větší dávky mají větší účinek. Zajímavé je, že většina zvýšení metabolismu je způsobena zvýšením spalování tuků

Bohužel u obézních je účinek méně výrazný. Jedna studie ukázala, že kofein zvýšil spalování tuků až o 29 % u štíhlých lidí, zatímco u obézních jedinců bylo toto zvýšení jen asi 10 %. Zdá se také, že tento účinek klesá s věkem a je větší u mladších osob.

Proč užívat kávu Europa Joy?

Pokud se o kávu zajímáte především kvůli odbourávání tuků, možná bude nejlepší své návyky při pití kávy cyklovat, abyste zabránili vzniku tolerance. Možná jsou nejlepší cykly dva týdny zapíjení a dva týdny vypíjení či měsíc zapíjení a a měsíc pauza. 

Tuto ideální kůru vám nabídne právě káva Europa Joy od firmy Valentus, kterou nabízíme u nás na eshopu. Samozřejmě existuje spousta dalších skvělých důvodů, proč pít kávu, včetně toho, že káva je jedním z největších zdrojů antioxidantů v západní stravě. 

 

U nás na eshopu toho naleznete mnohem víc! Prémiové doplňky stravy na podporu vaší fyzické kondice, doplnění energie, spalování tuků a mnoho dalšího! Podívejte se sami a vyberte si.